Produkty

Biomineral D6® je registrovaná značka tkanivových (Schüsslerových) solí slovenského výrobcu spoločnosti -
Biomineral s.r.o.,Bratislava.

 

Biominerálne, tkanivové soli, ,,Bunkové soli" sú  základné minerálne zložky buniek a tkanív.

Pomáhajú prirodzenej samoliečebnej, čistiacej a regeneračnej schopnosti tela a poskytujú bunkám nevyhnutné živiny a energiu, na obnovenie rovnováhy a regeneráciu.

Bunkové soli nie sú medikáciou. Sú vhodným doplnkom lekárom určenej medikácie, alebo homeopatickej liečby.

ZÁKLADNÉ soli tvorí 12 minerálnych zlúčenín draslíka, sodíka, kalcia, magnézia, kremíka a železa. V tkanivách a bunkách sú zastúpené vo väčšom množstve.

DOPLNKOVÉ soli tvoria minerálne látky kvantitatívne menej zastúpené, z ktorých niektoré sú prítomné len v malých, stopových množstvách: mangán, chróm, meď, selén, zinok, jód, lítium a zlato. Zväčša sa používajú ako doplnok k základným 12 bunkovým soliam.

V niektorých krajinách sú bunkové soli známe ako ,,Schüsslerove soli" Nemecký lekár Dr. Wilhelm Schüssler, publikoval 12 základných minerálnych solí a konštatoval, že zdravie človeka je podmienené dostatočným množstvom potrebných minerálnych živín.
Keďže anorganické minerálne látky sa ťažko vstrebávajú, zistilo sa, že najlepšie sa vstrebávajú ak sú spracované homeopatickou trituráciou na potenciu D3 až D12. Minerálne látky sa v takejto forme nachádzajú aj v prirodzenej v potrave. (Biominerálne, tkanivové soli, ,,Bunkové soli" su takouto formou spracované).

Takto pripravené a podané umožňujú vstrebávanie danej látky do vnútra buniek a tkanív ľudského tela.

Bunkové soli neobsahujú cukor,lepok, môžu sa kombinovať s liekmi a doplnkami výživy.

Možu ich kuskať aj zvieratá na podporu zdravia.

     

Schválené Úradom Verejného zdravotníctva SR zo dňa 5.3.2010


Starostlivosť a podpora zdravia bunkovými soľami nenahrádza lekársku zdravotnú starostlivosť a preto svoj zdravotný  stav, vážne a dlhotrvajúce  zdravotné problémy konzultujte so svojím lekárom!

 Odporúčané dávkovanie

Pastilky bunkových solí sa rozpúšťajú a vstrebávajú sliznicou priamo v ústnej dutine. Nezapíjajú sa vodou. Najlepšie účinkujú ak sa nechajú voľne rozpustiť v ústach, a pred i po užití sa nekonzumuje ani nepije nič cca 5- 10 min.

Obvyklá dávka pri chronických dlhodobých stavoch je 2 3x denne 1 tbl.(0,5g)

Ak chceme, aby sa účinok dostavil čím skôr, je lepšie začať dávkou 5-6, niekedy aj 8 ks denne. Toto sa pri dlhodobom užívaní môže postupne -podľa stavu - znižovať, zas na udržujúcu dávku 2-3 tbl.denne. Užívajú sa dlhodobo 3 až 6 mesiacov, niekedy aj rok, podľa závažnosti a trvania deficitu, aby doplnenie do buniek bolo kvantitatívne dostatočné.

V prípade akútnych stavov je potrebné zvýšiť dávkovanie  na 1 tabletu každé 1- 2 hodiny, alebo aj častejšie. Vo vážnom, či akútnom prípade môžeme užívať 1 tabletu  každých 10 až 15 minút, až do zlepšenia problému.

Malým deťom a bábätkám stačí naraz pol až 1 tabletu rozdrviť a pridať do čistej vody, ktorú pijú, alebo rozdrvenou tabletkou na prášok potrieť ďasienka. Niekoľkokrát denne, podľa stavu a veku bábätka či malého dieťaťa.


Najlepšie výsledky sa dosahujú každodenným užívaním.


Skladujte mimo zdrojov elektromagnetického žiarenia !